Karnawałowy bal u Kopciuszka

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,

JAK CO ROKU W KARNAWALE

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich. Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas.

W dniu 23.01.2017r. w tłusty czwartek odbył się karnawałowy bal u Kopciuszka.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, Jamesa Bonda ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Wystrój holu wprowadzał w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Po śniadaniu wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali balowej, gdzie na dzieci czekała dobra wróżka-która czytając początek baśni „Kopciuszek” wprowadziła dzieci w świat bajek.

Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy . W ramach realizowanej w przedszkolu innowacji pedagogicznej "Mały czytelnik"  w czasie przerw miedzy tańcami było czytanie wybranych fragmentów baśni  "Kopciuszek" przez wróżkę, inscenizowane przez przebrane nauczycielki.

Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie.

Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm Makareny oraz Kaczuch.

Pod koniec balu zła macocha przyniosła w prezencie dla wszystkich przepyszne pączki na Tłusty czwartek, przeprosiła za swoje zachowanie i obiecała że już będzie dobra.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

mgr Iwona Dowgier