Walentynki

„W dniu świętego Walentego nic nie może dziać się złego, nikt nie może się dziś złościć , bo dziś nadszedł dzień miłości…”

Serduszka, kartki i wszechobecna czerwień to elementy, które 14 lutego dominowały w naszym przedszkolu. Wszystko za sprawą święta zakochanych-czyli Walentynek. I mimo, iż jest to święto tych nieco starszych to nie można zapomnieć o dzieciach, które również mają potrzebę miłości i chcą się nią dzielić z innymi.

Tego dnia Chatka Czytającego Puchatka zmieniła się w mroźną krainę, w której zagościli Elsa i Olaf. Dzieci nie mogły uwierzyć swoim oczom, razem z bohaterami bajki rozmawiały, zadawały pytania. Śpiewały piosenki z repertuaru Kraina Lodu, wysłuchały opowiadania pt „Najpiękniejszy dzień Olafa”, w prezencie otrzymały czerwone serduszka- symbol Walentynek. Przedszkolaki wesoło się bawiły, ze spotkania wróciły do sal z uśmiechem na twarzach- niczym serduszka biegające na dwóch nóżkach.

Napisała:

mgr Iwona Dowgier